Login olunuz.

Forum Yönetimi

Join the forum, it's quick and easy

Login olunuz.

Forum Yönetimi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Süpermarketteki süper olay

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Süpermarketteki süper olay Empty Süpermarketteki süper olay Ptsi Ekim 27, 2008 10:16 pm

THE_PUNISHER

THE_PUNISHER

Süpermarketteki süper olay

Kütahyalı bir kadın alışveriş için Yimpaş Mağazasına gider. Kütahyalı ya, evde ne kadar bileziği takısı varsa onların hepsini üzerine takar öyle gider. Kadının kolunda dirseklerine kadar olan bilezikleri gören uyanığın biri
kadını takibe başlar. Kadın markette alışverişe başlar ve takibe başlayan
adam usulca yaklaşır ve kadına "Hanımefendi bu kadar bilezik ve takıyı teşhir etmeniz biraz sakıncalı değil mi? Memlekette durumlar kötü. Herkes ekonomik olarak zorluklar içerisinde. Kötü niyetli birisi sizi böyle görse size bir kötülük yapıp takılarınızı alabilir. O yüzden bütün takılarınızı çantanıza koymanız yararınıza olur" der...

Kadin korkuya kapılır ve kim olduğunu sorar adama. Adam da kadına " Emniyet mensubuyum " der. Kadın adamın sözlerine hak verir ve bütün bilezik ve takılarını çantasına koyar. Alışverişi tamamlayan kadın kasaya ödeme yapar aldklarını arabaya yüklerken aynı adam yardım etmek ister ve aldıklarını arabasının bagajına bir güzel yerleştirir. Bu arada kadının çantasını da göz açıp kapayıncaya kadar yürütür.

Kadın arabasına biner evinin yolunu tutar. Evinin önüne gelip eşyaları indirirken çantasının olmadığının farkına varır. Ama nafile giden gitmiştir. Geri dönüp Yimpaş'ta oraya buraya sorar bir sonuç alamaz. Kadın, polise haber verir kocasına haber verir ama girişimler sonuçsuz kalır. Aradan bir kaç gün geçer eve bir telefon gelir. Çantayı çalan adam aramaktadir. Telefonda kadina, "
Hanımefendi kusura bakmayın geçen gün sizin çantanızı çalan kişi benim. Yaptığım işten ötürü çok üzgünüm. Vicdan azabı çekiyorum. Çantanızı size vermek istiyorum. Bütün her şeyiniz içinde. Evinize gelmek isterim ama polise haber vermenizden korktuğum için çantanızı Yimpaş Mağazası ' nda size geri vermek isterim. Lütfen beni affedin " der, kadının gönlünü alır.

Kadın o sevinçle kocasına haber verir, cümbür cemaat Yimpaş'a giderler ve
adamı beklemeye başlarlar. Adam ortalarda yoktur. Adam kadının Yimpaş'ta olmasını fırsat bilip çantadaki anahtarla eve girer ve evdeki değerli eşyaların hepsini alır ve bir not birakir. Eve bıraktığı
notta şu yazılıdır: " İlginize çok teşekkür ederim hanımefendi. Bu kadar takısı bileziği olan bir hanımın evi de zengindir dedim. Onları da almazsam
vicdanım rahat olmaz diye eşyalarınızı da aldım. Teşekkürler ". Kadın uzun bir beklemeden sonra eve gelir ve esas felaketle karşılaşır.

Olay hala çözülememiş, hırsızlar yakalanamamış

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]